Paweł Wójkiewicz pisarz poeta ze Śremu.
Strona Główna | Artykuły | Download | Forum | Linki | Kategorie Newsów Czwartek, Wrzesień 19, 2019
Nawigacja
Strona Główna
Artykuły
Download
FAQ
Forum
Linki
Kategorie Newsów
Kontakt
Galeria
Szukaj
Garść informacji o mnie.
Online
Gości Online: 1
Brak Użytkowników Online

Zarejestrowanch Uzytkowników: 29
Najnowszy Użytkownik: Dougelano
Moje publikacje. Klikając na małą ikonkę trafisz na www.radwan.pl
Konkursy literackie
Ile zostało do 2016 roku?
Wakacje tuż, tuż.
Miłość z obowiązku.
Księgarnia internetowa Albertus
Premium Offersclick
Wszystko dla dziecka
Informacje dla czytelników strony
Chcesz kupić tomik lub książkę z dedykacją autora? Nic prostszego. Wejdź w opcje kontakt i złóż zamówienie. Tomiki oraz powieść "Tajemnica skrzypiących schodów" można także nabyć na www.ksiegarnia-srem.pl Książkę "Zapach potu" można zakupić w księgarni wysyłkowej wydawnictwa Radwan www.radwan.pl.

W 2010 roku ukazał się debiutancki tomik poezji autorstwa śremianina Pawła Wójkiewicza. Publikacja zatytułowana “Serce i rozum podpowiadają”; wydana nakładem WR “PIORITA” zawiera 23 wiersze, których głównym tematem jest miłość, niestroniąca również od swego zmysłowego aspektu. Na szczególną uwagę zasługuje wiersz “Królowa Tiramisu” zawierający odniesienia kulturowe do świata malarstwa i filmu. Paweł Wójkieiwcz tworzy swe wiersze od blisko 30 lat, jednak dopiero teraz postanowił upublicznić swą implozyjną sztukę. Ta pierwsza próba wypadła pomyślnie i sądzimy, że spełni oczekiwania czytelników. Poeta zajmuje się również prozą.
Przemysław Pawlak

"Zapach potu". Już sam tytuł intryguje, a zawartość…. Och! Niesamowity styl utrzymany do końca. Odważnie napisane poglądy pozwalają nam zastanowić się nad instytucją Kościoła. Cytaty biblijne, przy których warto się zatrzymać i zastanowić nad sensem słów, nie tylko odnośnie postaci i wydarzeń, jasno wskazują na intencje autora. Autor nie nakłania do zmiany poglądów, nie narzuca własnych. Opisuje. Oddaje prawdę jak ostry nieprzyjemny zapach potu. Ukazani bohaterowie, wątek miłosny i subtelne sceny erotyczne, powodują, że czytelnik przenosi się na inną płaszczyznę, lewituje, marzy. Czuje się to wszystkimi zmysłami, jak wieczorny zmysłowy zapach tuberozy kuszący niegrzeczne dziewczynki. Metafory, wieloznaczność i delikatność są kontrastem do reszty powieści. Wszystko to bardzo umiejętnie jest połączone w całość. Polecam.
Anna Marciniak

“Tajemnicza natura czasu” to zbiór 35 wierszy, które odnoszą się do aspektu sekretu przemijania. Istotą treści poetyckich jest próba zrozumienia rzeczy i zjawisk dziejących się wokół. Przez pryzmat własnej filozofii autor tworzy indywidualną wykładnię trwania i przemijania. Dzieli się własnymi refleksjami próbując z ciemności przejść do światła. Całością relacjonuje stany spraw, które napotykamy każdego dnia, lecz do nich świadomie nie docieramy. Czasem słyszymy je, ale się nie wsłuchujemy. Widzimy, ale ich nie dostrzegamy w codziennej gonitwie. Na uwagę zasługują dwa wiersze: „Koszmarna rzeczywistość”, który odnosi się do świata literatury i filmu. W wierszu autor przez pryzmat własnego postrzegania zwraca uwagę na zamieszanie wokół katastrofy Smoleńskiej. Kolejnym jest wiersz „O ciekawym człowieku” poświęcony pamięci Ryszarda Riedla, lidera zespołu Dżem.

“Zatrzymane mgnienia” to zbiór 36 wierszy, których głównym motywem jest odniesienie do wymazanego z mapy Polski w 1961 roku Bnina, gdzie autor spędził młodość. Pośród zestawionych treści znajdują się zróżnicowane warsztatowo wiersze o sentymentalnym zabarwieniu oraz poświęcone Noblistce Wisławie Szymborskiej, poetce urodzonej w Bninie. Niemal każdym wierszem autor przenosi się w scenerię własnych doznań i historii Bnina, który darzy tylko jemu znanym upodobaniem. W wierszach odkrywa rzeczy, które stawały się częścią przeżyć oraz tych zamkniętych w sferze jego percepcji.

„Tajemnica skrzypiących schodów” to nie prosta historyjka o tym, że duchy istnieją i chcą się z nami skontaktować, ale opowieść o dojrzewaniu, o tym przedziwnym okresie, gdy człowiek jest jeszcze zawieszony między byciem dzieckiem ( inne odczuwanie świata, pewna naiwność - choć zachowanie bohatera zdradza, że jest on nad wiek rozwinięty)a pierwszymi krokami w dorosły świat. Widać to chociażby w szorstkiej relacji jaka łączy Sebastiana z ojcem. To trzymająca w napięciu historia zakończona zaskakującymi wnioskami oraz echem poczucia, że w chwili przeprowadzki do nowego domu coś się zaczęło, ale jednocześnie skończyło pobrzmiewa w ostatnich partiach utworu.
Anna Federowicz

"Eteryczna dychotomia uwolnionych myśli". Tom rozpoczyna wiersz "Uwalniając myśli"…., w którym odnajdujemy drogę powstawania refleksji. Ta droga nie jest prosta, napotyka na przeszkody myślowe, jak i zewnętrzne zawirowania. Które są łatwiejsze do ominięcia ? To zależy od konstrukcji człowieka, jego zaangażowania, czy cierpliwości.Prezentowana w tej uroczej, sentymentalnej formie poezja jest pochłonięta poznaniem wielu zalet, ale i przywar społecznych.
Adam Lewandowski

Tomik, pt. "W jesiennych tonacjach" to rzecz bez wątpienia ciekawa i przemyślana. Począwszy już od jego konstrukcji. Bowiem na samym początku Autor umieścił wiersze, które gładko wprowadzają czytelnika w tytułową atmosferę książeczki i odpowiednio go nastrajają. Potem zaś, tak już nastrojony, gotów jest na wejście w świat Poety. A świat to barwny, klimatyczny i pełen liryki.
Mateusz Koprowski

"Biała sukienka" to powieść przeznaczona dla dojrzałego czytelnika, poszukującego prócz niewątpliwej rozrywki także możliwości zetknięcia się z cudzymi poglądami na szereg dziejących się wokoło nas spraw i nieuciekających od przeżycia wrażeń, które mogą niekiedy zaszokować. Powiedzieć, że jest to historia o miłości, byłoby zwykłym banałem. W istocie jest to opowieść o różnych jej rodzajach. Nie tylko o dorastaniu i dojrzewaniu do niej (Hanka i Jakub), ale także o tym, że w dążeniu do niej możemy zatracić samych siebie (Wioletta). Że może mieć ona wymiar czysto ludzki, cielesny, ale może także zbliżyć albo oddalić od Boga. Opisując świat i ludzi autor próbuje podpowiadać jak żyć w zgodzie z sobą, odczytać magię codzienności, czym są bliskość i prawdziwa miłość. Dzięki powieści można poczuć, że życie jest piękne, ale nie takie znów oczywiste, jak mogłoby nam się zdawać, bo nasze jutro nie zależy wyłącznie od nas samych, lecz od okoliczności zdarzeń, na które często pozostajemy bez wpływu. Fabuła powieści została osadzona w granicach byłego i obecnego powiatu śremskiego.

"Zapomniane miasto" to powieść, której główna fabuła została osadzona w realiach pierwszej połowy XIV wieku. Sięgając po lekturę, czytelnik z teraźniejszości przenosi się do ówczesnego Bnina, który został doszczętnie zniszczony przez wojska zakonu krzyżackiego. Autor podjął próbę wskrzeszenia tamtych wydarzeń, które w oszczędny sposób zostały zapisane w kronikach. Pobudzając własną wyobraźnię, sięgając po fakty historyczne podjął próbę przedstawienia tego, co mogło się wtedy wydarzyć. Czy hipotetyczne założenia pozwoliły na przybliżenie tamtych zdarzeń?


Dodane przez Norbert63 dnia marzec 10 2011 09:13:16 189 Czytań Drukuj
Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoNie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
Shoutbox
Tylko zalogowani mogą dodawać posty w shoutboksie.

alcik
28/12/2012 19:47
Pozdrawiam Pawełku.Ania

Sonia
15/12/2012 19:38
Boże Narodzenie.. krótko i treściwie.. Lubię te Twoje "pilnowanie Literek"smiley

Sonia
11/12/2012 11:16
Odwiedziłam stornke..przeczytałam...i
jestem pod wrażeniem. Piekne wiersze..dające do myslenia.. Gratuluję "pilnowania Literek" i czekam na..więcejsmiley Pozdrawiam cieplutkosmileysmiley


forget-me-not
26/11/2012 15:10
te bzy i jeziora też były przez moment częścią mojego dzieciństwa. już wiem po kim odziedziczyłam zapał literacki :-) ładna Twoja poezja, nigdy nikt mi nie wspominał, że piszesz. pozdrawiam :-)

Wpisy gości strony
Rabi-ona
01/11/2011 14:13 Poświęcony Tu czas nie był czasem straconym smiley Anna
blondynka35
08/08/2011 10:42 Zapach Potu - to istota rzeczy samej...trafiłeś w sedno sprawy...dla mnie " bomba"...Gratuluje!!!Oczekuje z niecierpliwością na kolejne Twe Dzieło! Pozdrawiam.
basia18061957
03/03/2011 23:08 Paweł jak wiesz Twoje wiersze zawsze wywoływały we mnie zainteresowanie . a to,że odszedłeś od rymowania potwierdza tylko,że jesteś dobry w tym co robisz !!! Piszesz SUPER
Magda 10/01/2011 16:03 Witam. Przepiękne wiersze ....czytając je człowiek zaczyna zastanawiać się nad sensem swojego życia , nad tym, co to jest naprawdę miłość i jak ona powinna wyglądać.Twoje wiersze są takie prawdziwe i wzruszające.Dziękuję.
deszczowa
13/12/2010 18:52 Witam, tu jest coś dla mnie widzę, pozdrawiam piszącego te piękne wiersze
Rezerwacje noclegów w Polsce
Podatki z zagranicy
Dodatki biżuteria
Kredyty
Copyright © 2006

Załóż : Własne Darmowe Forum | Własną Stronę Internetową | Zgłoś nadużycie